در صورت بروز زلزله‌ای قوی در توکیو، نزدیک به 10000 کشته بر جای خواهد ماند

۱۳۹۲/۵/۲۶ ۰نظر اخبار بین‌المللی ۳۱۶۲ بازدید
در صورت بروز زلزله‌ای قوی در توکیو، نزدیک به 10000 کشته بر جای خواهد ماند

دولت کلانشهر توکیو هفته گذشته اطلاعات جدیدی ارائه کرد مبنی بر این‌که در صورت وقوع یک زلزله بزرگ در پایتخت ژاپن چه اتفاقی رخ خواهد داد. بر اساس این پیش‌بینی، یک زلزله با قدرت 7.3 احتمالا باعث کشته شدن 9600 نفر و زخمی شدن 147000 نفر خواهد شد که از این میان، حدود 21900 نفر به طور جدی آسیب خواهند دید. در عین حال، پیش‌بینی می‌شود زلزله‌ای با این بزرگی باعث نابودی یا وارد آمدن صدمات جدی به 378000 ساختمان خواهد شد.
 
شمارش کشته‌ها پیش از آنکه مرگ و میر به طور عملی رخ دهد کاری هراس انگیز و نامطلوب است، اما برای کشوری که هنوز در حال بازسازی پس از زلزله ویرانگر 9 ریشتری مارس 2011 است یک تحقیق و بررسی جدی به شمار می‌رود. زلزله‌ای که عنوان شد و سونامی عظیمی که پس از آن مردم و خانه‌ها را به زیر اقیانوس کشید باعث کشته شدن 19000 نفر گردید. بر طبق پیش‌بینی دولت، زلزله‌ای بزرگ باعث خسارت به شبکه برق و حمل و نقل خواهد شد به طوری‌که حدود 5.2 میلیون نفر از رفتن به خانه‌های خود عاجز خواهند شد.
 
توکیو در محل تقاطع 4 صفحه تکتونیکی قرار گرفته و طبق نظر انستیتوی تحقیقات زلزله دانشگاه توکیو، یک احتمال 50 درصدی وجود دارد که این شهر ظرف 4 سال آینده با زلزله‌ای 7 ریشتری یا بزرگتر مواجه شود. توکیو با جمعیتی بیش از 8 میلیون نفر، بزرگترین شهر ژاپن محسوب می‌شود. البته این پیش‌بینی می‌تواند جنبه‌های وخیم‌تری نیز داشته باشد چرا که 27 میلیون نفر افرادی که در ناحیه متروی توکیوی بزرگتر به این تعداد اضافه می‌شوند مورد محاسبه قرار نگرفته‌اند.
 

کلید واژه: ژاپن، کلانشهر توکیو،

این صفحه را به اشتراک بگذارید:

نظرات 'در صورت بروز زلزله‌ای قوی در توکیو، نزدیک به 10000 کشته بر جای خواهد ماند'

ارسال نظر

شما نمی‌توانید برای این مطلب نظری ارسال کنید. ارسال نظر فقط برای اعضا میسر است، لطفا ابتدا وارد شويد يا ثبت نام کنيد.
کلمه رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ فراموشی کلمه عبور.
تمامی حقوق برای وب‌سایت « انجمن مهندسی زلزله ایران (IEEA) » محفوظ است.

صفحه اصلی     |    درباره انجمن     |    پیوندها     |    پرسشهای متداول     |    تماس با ما     |    نسخه قدیمی سایت