کلنگ احداث آزمایشگاه‌های پیشرفته لرزه‌ای به زمین خورد

۱۳۹۱/۴/۲۶ ۰نظر اخبار داخلی ۴۴۸۵ بازدید
کلنگ احداث آزمایشگاه‌های پیشرفته لرزه‌ای به زمین خورد

طی مراسمی که صبح روز یکشنبه، 25 تیرماه 1391، با حضور مدیرکل امور طرح‌های عمرانی وززارت علوم، رییس و معاونان و اساتید پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله برگزار شد؛ کلنگ احداث آزمایشگاه‌های پیشرفته لرزه‌ای پژوهشگاه به زمین زده شد.

رییس پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله در ساعات آغازین این مراسم، ضمن تاکید بر ملی و فرامنطقه‌ای بودن این پروژه عمرانی، احداث آن را گام مهمی در راستای توسعه و پیشرفت تحقیقات علمی و عمرانی کشور قلمداد کرد.

دکتر «عباسعلی تسنیمی» افزود: با توجه به حقیقت لرزه‌خیزی کشور، لزوم انجام تحقیقات آزمایشگاهی پیشرفته در زمینه مهندسی زلزله که بتواند پاسخگوی نیازهای حال و آینده پروژه‌های عمرانی و صنعت ساخت وساز کشور باشد؛ از ضرورت‌های انکارناپذیر کشور است.

وی گفت: احتمال بروز زلزله و عواقب ناگوار آن در کشور، ضرورت انجام مطالعات زیربنایی، افزایش کادر پژوهشگاه به 336 نفر تا سال 1400، ضرورت افزایش فضاهای آموزشی، پژوهشی و آزمایشگاهی و از همه مهمتر لزوم رشد و توسعه تولید دانش ملی؛ دلایلی هستند که پروژه ساخت یک آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله را در دستور کار پژوهشگاه قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حقیقت لرزه‌خیزی کشور، این پروژه دارای گستره‌ای ملی می‌باشد که منشا و آغازگر تحول در نظام فعالیت‌های تحقیقاتی و عمرانی خواهد شد و نقش تعیین کننده‌ای در افزایش ضریب ایمنی کشور در برابر زلزله خواهد داشت.

قابل ذکر است که پروژه احداث آزمایشگاه‌های پیشرفته لرزه‌ای واقع در سوهانک تهران، در فضایی به مساحت حدود 20 هزارمتر مربع و در دو بخش «آزمایشگاه‌های مهندسی سازه و ژئوتکنیک» و «فضاهای آموزشی، پژوهشی و اداری» طراحی و تدوین شده است؛ که مقرر است در فاز اول آزمایشگاه‌ها در فضایی به مساحت هفت هزار و 526 مترمربع و به مبلغ حدود 12.5 میلیارد تومان طی مدت زمان دو سال و نیم احداث و آماده بهره‌برداری شود.

فاز دوم طرح نیز که اختصاص دارد به فضاهای آموزشی، پژوهشی و اداری از جمله: پژوهشکده‌ها، اتاق‌های اساتید، اتاق‌های سمینار، کلاس‌ها، کتابخانه‌ها، گروه‌های پژوهشی و سایر فضاهای مرتبط، در فضایی به مساحت حدود 11هزار متر مربع و هزینه‌ای معادل 23 میلیارد تومان احداث شود.

کلید واژه: آزمایشگاه، لرزه‌ای، احداث، IIEES، پژوهشگاه

این صفحه را به اشتراک بگذارید:

نظرات 'کلنگ احداث آزمایشگاه‌های پیشرفته لرزه‌ای به زمین خورد'

ارسال نظر

شما نمی‌توانید برای این مطلب نظری ارسال کنید. ارسال نظر فقط برای اعضا میسر است، لطفا ابتدا وارد شويد يا ثبت نام کنيد.
کلمه رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ فراموشی کلمه عبور.
تمامی حقوق برای وب‌سایت « انجمن مهندسی زلزله ایران (IEEA) » محفوظ است.

صفحه اصلی     |    درباره انجمن     |    پیوندها     |    پرسشهای متداول     |    تماس با ما     |    نسخه قدیمی سایت