همایش‌ تخصصی مشترک جامعه مهندسین مشاور و انجمن مهندسی زلزله ایران به مناسبت روز مهندس برگزار گردید

۱۳۹۰/۱۲/۶ ۰نظر گزارش ۱۹۶۲ بازدید

همایش‌ تخصصی مشترک جامعه مهندسین مشاور و انجمن مهندسی زلزله ایران به مناسبت روز مهندس (5 اسفند) با عنوان « نقش انجمن مهندسی زلزله ایران و جامعه مهندسین مشاور ایران در بسط فرهنگ مقاوم‌سازی در کشور» در روز چهارشنبه 3 اسفندماه 1390 از ساعت 14:30 الی 17:45 در ساختمان جامعه مهندسان مشاور ایران، با حضور نمایندگان شرکت‌های مهندسی، اساتید دانشگاهی، دانشجویان و اعضا انجمن مهندسی زلزله ایران برگزار گردید.

جلسه با تبریک روز مهندس توسط رئیس جامعه مهندسین مشاور جناب آقای دکتر صانعی نژاد و ریاست شورای مدیریت جامعه جناب آقای مهندس منوچهر فخرصمدي شروع شد. در ادامه سخنرانان طبق برنامه و زمان‌بندی تعیین شده به ارایه مطالب مورد نظر پرداختند.

اولین سخنران این همایش جناب آقای دکتر محسن غفوری آشتیانی، رئیس هیات مدیره انجمن مهندسی زلزله ایران مطالبی را در مورد مدیرت ریسک - نقاط ضعف و قوت فرایند ساخت و ساز در کشور - نقش گروه‌های مختلف از جمله اساتید دانشگاهی، مهندسان و مسئولین در بهبود فرایند ساخت و ساز و ترویج فرهنگ مقاوم سازی - دلایل بی‌اعتمادی جامعه به مهندسین و راه‌کارهای بهبود آن در کشور  ارایه نمودند.

در ادامه آقای مهندس تیمور هنر بخش، مسئول کمیته مقاوم‌سازی جامعه مهندسان مشاور ایران مطالبی را در مورد مقاوم‌سازی نسبی و اهمیت آن و نمونه‌هایی از فعالیت‌های انجام شده توسط جامعه مهندسان مشاور در مورد مقاوم‌سازی نسبی را ارایه نموداند. همچنین با ذکر بسترهای موجود در اساسنامه جامعه مهندسان مشاور ابراز امیدواری شد که همکاریهای مفید و هدفمندتری با انجمن مهندسی زلزله ایران و دیگر مراکز تحقیقاتی داشته باشند.

سپس آقاي دكتر عبدالرضا سروقد مقدم، عضو هيات مدیره انجمن مهندسی زلزله ایران و رئیس پژوهشکده سازه پژوهشگاه بين‌‎المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله مطالبی را در مورد بسترهای ایجاد شده و تجربیات مفید در مورد همکاریهای داخلی و خارجی بعد از زلزله بم و لزوم ادامه این همکاریها، لزوم همکاری جوامع تحقیقاتی با نهادهای اجرایی، تاکید بر اجرای دقیق آیین‌نامه‌های موجود، زمینه‌های همکاری موجود بین انجمن و جامعه مهندسین مشاور بیان نمودند.

در ادامه مهندس علی تبار مطالبی را در مورد چالش‌ها و اولویت‌های موجود در زمینه مقاوم سازی ساختمان‌های دولتی ایراد فرمودند. همچنبن مهندس امیر پیمان زندی، مدیر عامل شرکت مهندسين مشاور طازند و عضو جامعه مهندسین مشاور ایران مطالبی را در مورد موانع بهسازی لرزه‌ای در ایران و شرایط حاکم بر آن بیان نمودند. در پایان میزگرد تخصصی با حضور سخنرانان و حاضرین در جلسه برگزار گردید و در مورد پرسشهای مطرح شده توسط حاضرین در همایش بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

کلید واژه: جامعه مهندسین مشاور، انجمن، روز مهندس، همایش‌ تخصصی

این صفحه را به اشتراک بگذارید:

نظرات 'همایش‌ تخصصی مشترک جامعه مهندسین مشاور و انجمن مهندسی زلزله ایران به مناسبت روز مهندس برگزار گردید'

ارسال نظر

شما نمی‌توانید برای این مطلب نظری ارسال کنید. ارسال نظر فقط برای اعضا میسر است، لطفا ابتدا وارد شويد يا ثبت نام کنيد.
کلمه رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ فراموشی کلمه عبور.
تمامی حقوق برای وب‌سایت « انجمن مهندسی زلزله ایران (IEEA) » محفوظ است.

صفحه اصلی     |    درباره انجمن     |    پیوندها     |    پرسشهای متداول     |    تماس با ما     |    نسخه قدیمی سایت