دعا می کنم در تهران زلزله نیاید/ آمادگی 100 درصدی برای زمین‌لرزه پایتخت ممکن نیست

۱۴۰۰/۵/۱۵ ۰نظر اخبار داخلی ۳۳۵ بازدید
 دعا می کنم در تهران زلزله نیاید/ آمادگی 100 درصدی برای زمین‌لرزه پایتخت ممکن نیست

دبیر کل هلال احمر در خصوص احتمال وقع زلزله در تهران و عواقب آن گفت: دعا می‌کنیم که زلزله نیاید، اما راه فراری از زلزله تهران نیست و باید آماده بشویم، الان نسبت به زمان زلزله بم آمادگی بیشتری داریم.

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، محمدحسن قوسیان مقدم، دبیر کل هلال احمر در خصوص احتمال وقع زلزله در تهران و عواقب آن گفت: دعا می‌کنیم که زلزله نیاید، اما راه فراری از زلزله تهران نیست و باید آماده بشویم، الان نسبت به زمان زلزله بم آمادگی بیشتری داریم. در سی‌سخت بعد از زلزله به طور خودکار استان‌های معین ما معلوم شدند. اما تهران با سی‌سخت اصلا قابل مقایسه نیست.
وی افزود: فرض کنید در تهران زلزله بیاید، واقعا چه کاری می‌توانیم انجام بدهیم؟ استان‌های معین مناطق ۲۲ گانه تهران معلوم است اما وضعیت به این سادگی‌ها نیست. در یک زلزله قوی با ریزش دیواره‌ها خیابان‌ها بسته می‌شود، مثلا فرض کنید بعد از زلزله از جنوب شهر بخواهید به میدان انقلاب برسید، می‌دانید این کار چند روز طول می‌کشد؟ مگر چند میلیون نیرو می‌خواهیم وارد کنیم؟
قوسیان مقدم ادامه داد: به همین دلیل تهران وضعیت خاصی دارد، در اوایل دهه ۸۰ چند پایگاه بزرگ اقماری در تهران تهیه کردیم، اما این تعداد جوابگو نیست. به همین دلیل این که بگوییم ۱۰۰ درصد آمادگی داریم، اصلا امکان‌پذیر نیست.
کلید واژه:

این صفحه را به اشتراک بگذارید:

نظرات ' دعا می کنم در تهران زلزله نیاید/ آمادگی 100 درصدی برای زمین‌لرزه پایتخت ممکن نیست'

ارسال نظر

شما نمی‌توانید برای این مطلب نظری ارسال کنید. ارسال نظر فقط برای اعضا میسر است، لطفا ابتدا وارد شويد يا ثبت نام کنيد.
کلمه رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ فراموشی کلمه عبور.
تمامی حقوق برای وب‌سایت « انجمن مهندسی زلزله ایران (IEEA) » محفوظ است.

صفحه اصلی     |    درباره انجمن     |    پیوندها     |    پرسشهای متداول     |    تماس با ما     |    نسخه قدیمی سایت